Plakaty

04.01.2012r.

     Dzisiaj mieliśmy trudne zadanie do wykonania. Musieliśmy wykonać plakaty zachęcające do zrezygnowania ze słodyczy i słodkich napojów na rzecz pestek dyni, słonecznika, owoców i warzyw. Oceńcie sami, jak wykonaliśmy to zadanie.

Promocja plakatów

11.01.2012r.

    Postanowiliśmy zachęcić dzieci z innych klas do jedzenia bakalii zamiast słodyczy i picia niegazowanej wody, a nie słodkich soków i napojów. Przygotowaliśmy ulotki promujące zdrowe odżywianie , tacki z orzechami, migdały, rodzynki, nasiona słonecznika i dyni oraz buteleczki niegazowanej wody. Dzieci i ich panie wychowawczynie przyjęły nas bardzo serdecznie. Nie ominęliśmy sklepiku szkolnego, stołówki i świetlicy. mamy nadzieję, że nasze plakaty będą motywowały do zdrowego odżywiania.

Cukier, nie dziękuję!

12.01.2012r.

     Dzisiaj na lekcji odwiedził nas pan dyrektor. Towarzyszył nam w zajęciach dotyczących cukru Dowiedzieliśmy się, jak dużo cukru znajduje się w słodkich napojach. Niektórzy z nas nie mogli w to uwierzyć.

Książka Zdrowych Słodyczy

16.01. 2012r.

            Wykonaliśmy Książkę Zdrowych Słodyczy. Zawiera ona bardzo ładne rysunki deserów z owoców oraz bakalii i przepyszne przepisy bez dodatkowego cukru. Możne je wykorzystać nawet na domowe przyjęcia. Z pewnością będą wszystkim smakowały. Zachęcamy do korzystania z naszej książki.

 

 

 

 

 

Promocja Książki Zdrowych Słodyczy

19.01.2012r.

           Naszą Książkę Zdrowych Słodyczy postanowiliśmy zareklamować wśród rówieśników naszej szkoły. W tym celu wybraliśmy się do zaprzyjaźnionych klas, do świetlicy szkolnej, aby zachęcić do jedzenia zdrowych słodyczy, czyli owoców oraz bakalii, a rezygnowania ze słodyczy, które mają dużo cukru i sztucznych barwników. Naszą książkę zaprezentowaliśmy też na apelu, a następnie zawiesiliśmy poszczególne jej karty na gazetce "Aktywnie po zdrowie" obok  klasy. Mamy nadzieję, że nasze przepisy często będą wykorzystywane.

                                              SMACZNEGO!

Rozpoznajemy owoce i warzywa

24.02.2012r.

     Dzisiaj bawiliśmy się w rozpoznawanie owoców i warzyw. Robiliśmy to różnymi sposobami. Przypomnieliśmy też sobie , dlaczego powinniśmy jeść owoce i warzywa.

Propozycje ciekawych zabaw

05.03.2012r.

          Przygotowaliśmy naszym koleżankom i kolegom ciekawe propozycje gier i zabaw, z których mogą korzystać podczas przerw międzylekcyjnych. Można pobawić się w "Tańczącą gumę", "Zośkę", "Balansowanie" i wiele innych ciekawych zabaw. Zapraszamy do wspólnej zabawy. Opisy zabaw wywieszone są w gazetce "Aktywnie po zdrowie". Pamiętajcie, że ruch to zdrowie!

zabawy on PhotoPeach

Przedstawienie "Na straganie"

09.03.2012r.

            Wspólnie z klasą IIC przygotowaliśmy przedstawienie

"Na straganie". Zrobiliśmy piękne stroje oraz dekorację. Przygotowaliśmy dla widzów małe niespodzianki - krzyżówki, zagadki rebusy. Występ się udał. Otrzymaliśmy gromkie brawa.

Przygotowania do występu on PhotoPeach
Występ on PhotoPeach